SU na wyBIEGU

14-09-2016

4 września, w pięknych okolicznościach przyrody Puszczy Kozienickiej odbyła się kolejna, już XI, edycja Radomskiego Maratonu Trzeźwości. I myśmy też tam byli! I to nie w roli obserwatorów, czy kibiców, ale w roli zawodników :)

XI Radomski Maraton Trzeźwości, to jedyna w kraju rozgrywana na dystansie maratonu impreza z przesłaniem propagującym trzeźwy styl życia. Biegi crossowe w lasach, czy w terenach górskich są ostatnio coraz bardziej popularne, dlatego też organizatorzy - Stowarzyszenie „Bie­giem Radom!” - podjęli nowe wyzwanie i po raz pierwszy zorganizowali maraton w puszczy. Wytyczono dwie trasy - 10 ki­lo­me­trów i pętlę o dłu­gości 21,097 me­trów, dla ro­ze­grania pół­ma­ra­tonu i ma­ra­tonu. Po raz pierwszy do wspólnej zabawy zaproszono również miłośników Nordic Walkingu.

Ekipa SU podjęła wyzwanie i z kijkami w dłoniach oraz uśmiechem na ustach ruszyliśmy ochoczo na trasę. A trasa nie należała do najłatwiejszych. Panujący upał dawał się mocno we znaki, ale udało się - pokonaliśmy 10 km i wyczerpani, ale szczęśliwi dotarliśmy do mety. Daliśmy z siebie wszystko, choć czas nie był dla nas najważniejszy. Pokonanie własnych słabości, zmaganie z niekorzystną pogodą, to było dla nas prawdziwe zwycięstwo.

Wszystkie 3 dystanse ukończyło 351 biegaczy, oraz grupa piechurów z kijkami, czyli między innymi my :) Na wszystkich uczestników czekały medale, dla najlepszych puchary i nagrody. A po biegu, w miłej atmosferze, przy mu­zyce or­kie­stry dętej Gminy Ja­strzębia, pysznym ma­ka­ronie, chlebie ze smalcem i ogór­kami zakończyliśmy ten jakże wyczerpujący, ale baaardzo przyjemny dzień.

Kto wie, może udział w biegu stanie się od teraz naszą nową tradycją?