Jesienne sukienki na specjalne okazje

11-10-2017

Być nauczycielką z klasą i stylem…

Choć dzisiejszy wpis jest skierowany w szczególności do Pań Nauczycielek, bez których nasze dzieci byłyby skazane jedynie na ikony medialnego świata, to jednak każda kobieta może znaleźć ciekawe i stylowe stylizacje dla siebie. W dniu 14-go października obchodzimy polskie święto szkolnictwa - Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Każda z nas pamięta z czasów szkolnych jak ważny był to dzień, pełen uroczystości, kwiatów i życzeń. W szczególności za czasów naszych rodziców rola nauczyciela była ogromna w życiu młodego człowieka. Kiedy nie było tak rozpowszechnionego obecnie wirtualnego świata, nauczyciel pozostawał wielkim autorytetem w oczach kształtującej się osobowości młodego obywatela. Na pewno w obecnych czasach rolach nauczyciela się zmienia, nie budzi już tak ogromnego respektu w oczach uczniów, jednakże znacząco przeobraża się wraz z duchem czasu. Aktualnie nauczyciele są dla naszych dzieci bardziej prowadzącymi, starszymi przyjaciółmi, a nawet pewnego rodzaju drogowskazami w zawiłym świecie ogromnej ilości informacji napływających zewsząd. Pomimo faktu, że rola nauczyciela zmieniła się przez lata, nie można stwierdzić, że na gorsze, bo teraz nauczyciel jest postrzegany jako równy nam człowiek, a nie niczym bóstwo jak to miało miejsce w poprzednim stuleciu. Pomimo luźniejszej atmosfery w szkole i przyjacielskich relacji z uczniami, nie można zapominać o odpowiednim wizerunku, bo przecież szkoła jest również miejscem pracy, gdzie obowiązują zasady dress code. W szczególności, aby wzmocnić swój autorytet dobrze jest pamiętać o nienagannym wyglądzie i odpowiednim ubiorze.

 

Szkolna akademia

W ciągu roku szkolnego jest kilka, a nawet kilkanaście oficjalnych uroczystości obchodzonych w życiu szkoły. Nie tylko uczniowie ubierają się na galowo, ale również cała kadra wyróżnia się eleganckim ubiorem. Oczywiście środowisko szkolne nie obliguje do ścisłego dress code, dlatego można przełamać klasykę nutką frywolności i zabawy, w szczególności wśród młodszych dzieciaczków. Naszymi propozycjami są dwie sukienki w różnym stylu, dla tych bardziej zachowawczych elegantek, sukienka Afrodyta w pięknym szkolnym atramentowym kolorze granatu. Swoim fasonem przypomina grzeczne sukieneczki słodkich dziewczynek, ale w wersji dla dorosłych z kokardą i rozszerzanymi rękawkami prezentuje się elegancko i stylowo. Druga opcja nieco bardziej casualowa sukienka Faustyna, wykonana z mięsistej szarej dzianiny, idealnie sprawdzi się podczas długich dni w szkole. Jednocześnie urokliwe falbanki przy rękawach oraz wzdłuż przodu dodają elegancji i uroczystego charakteru. Model ten w zestawieniu z czarnymi zamszowymi kozakami i np. z bransoletą z kolorowych kamieni tworzy uniwersalny strój na różnego rodzaju szkolne uroczystości.

 

 

 

Codzienna bitwa na polu walki

Praca w szkole do łatwych nie należy, pewnie każdy nauczyciel to potwierdzi, wiele godzin z najmłodszymi, zajęcia, wycieczki i różne niespodziewane sytuacje. Za czasów naszych i naszych mam nauczycielki ubierały sztywne zachowawcze garsonki i nie było innej opcji. Natomiast teraz jesteśmy bardziej otwarte i przede wszystkim na pierwszym miejscu stawiamy wygodę, dlatego bardzo ważne jest, aby materiał naszych ubrań „pracował”, czyli był przyjemny i dawał komfort ruchu, zamiast okalać ciało niczym mundur. Przede wszystkim ku Waszej wygodzie najlepszą opcją są dzianiny, nie tylko te tradycyjne dresowe, ale dobre jakościowo i wzorzyste. Sukienka Florentyna z mięciutkiej delikatnej dzianiny w prążkowy wzór w kolorach szarości i czerwieni z oryginalnymi rękawami zakończonymi bufką to wygodny model na codzienne zabawy z milusińskimi, a po pracy świetnie sprawdzi się w komplecie z klasycznymi szpilkami na wyjście z przyjaciółmi. Sukienka Felicja w kolorze ceglastej czerwieni swoją barwą rozweseli nawet w najgorsze pochmurne dni. Posiada fason oversize z dużymi kieszeniami oraz obszernym golfem; świetnie sprawdzi się w chłodne deszczowe dni z kaloszami.

 

 

 

 

Dyskoteka w szkolnych murach

Ach… co to były za czasy… szkolne dyskoteki, pierwsze stylizacje na imprezę, pierwsze miłostki. Każda z nas pamięta niejedną dyskotekę za czasów szkolnych. Ale przecież to nie tylko zabawa dla dzieci, również dla opiekunów, którzy dając wzór pokazują jak dobrze bawić się z klasą. Sukienka Ariadna w kolorze głębokiego wina o klasycznej formie, przewiązana paskiem podkreślającym talię, jest uniwersalnym fasonem dla każdej kobiety niezależnie od wieku. Nieco bardziej lekka i zwiewna sukienka Estera w zgaszonej wzorzystej kolorystyce idealnie sprawdzi się podczas tanecznych szaleństw z najmłodszymi. Falbana w dolnej części, wiązania wokół nadgarstków oraz mini żabot tworzą urokliwą propozycję nie tylko na taneczne party, ale również na każdy szkolny dzień.

 

 

Skoro nauczyciel pełni rolę mentora i drogowskazu, w szczególności w pierwszych latach edukacji młodych ludzi, należy pamiętać, że uczniowie powinni się na Was wzorować, nie tylko w zachowaniu, ale również w stylu ubierania. Jako wzory do naśladowania panie nauczycielki powinny wybierać stonowane, skromne, a jednocześnie stylowe ubrania, aby pokazywać młodym kobietkom jak efektownie podkreślać urodę bez nadmiernej sztuczności i seksualności, co jest wszechobecne w mediach. Także drogie Panie Nauczycielki pomimo standardowej edukacji dzieci, spoczywa na Was wielka odpowiedzialność – kształtowanie osobowości i stylu młodych ludzi. Pamiętajcie to Wy budujecie przyszłe społeczeństwo!

Propozycje SU unusual woman zobacz więcej